GALERIA ZDJĘĆ, FILMÓW I MAT. AUDIO 

 

      W wigilię Bożego Narodzenia 24.12.2020r. o godz. 0.00 w naszym kościele odbył się koncert online kolęd na chór i kameralną orkiestrę smyczkową pt. 'Cicha Noc" pod batutą p. dyrygent Małgorzaty Bornowskiej. Koncert został zorganizowany przez Operę Na Zamku w Szczecinie. 

   

 

 

     Poniżej relacja filmowa z tego koncertu. Film będzie można oglądać na YouTube tylko do 06 stycznia 2021r. W tym celu należy wpisać na YouTube tytuł filmu: Cicha Noc - Koncert kolęd Opery na Zamku lub skorzystać z podanego niżej linku. Życzymy miłego oglądania.

 

 

Zdjęcia z koncertu

 

 

Właścicielem praw autorskich powyższych zdjęć z koncertu jest Opera Na Zamku w Szczecinie. Zdjęcia wykonał p. Tomasz Seidler. 

 

 

 

 

 

 

 W niedzielę 28 lipca Mszę świętą o 11:00 uświetniła amatorska Schola im. św. Rolanda z Grupy koło Grudziądza pod kierownictwem pana Bolesława Olkowskiego. Schola zaśpiewała m.in. przy akompaniamencie skrzypiec w wyk. p. Ali Zaborowskiej - Florek i fletu w wyk. p. Barbary Przeniczki. Dziękujemy wykonawcom.

Poniżej prezentujemy obszerną relację filmową. 

 

 

 

Z okazji tegorocznego święta Patrona naszej parafii Schola im. św. Rolanda z Grupy specjalnie na tę okazję nagrała pieśń o św. Wojciechu, którą zaśpiewali w duecie Małgorzata Grupa i Bolesław Olkowski. Zamieszczamy ją poniżej:  

 

Wojciechu Patronie 

 

 

 

Ostatni pobyt w parafii menadżera Scholi im. św. Rolanda z Grupy zaowocował powstaniem nowego filmu o naszej świątyni. 

 

 

 

W Niedzielę Palmową o godz. 19.30 w naszej świątyni odbył się Koncert Pasyjny z cyklu "Muzyka w dawnym Szczecinie". Koncert ten nosił tytuł "Stabat Mater" Antonio Caldary.

 

W koncercie udział wzięli:

ANNA GUZ-ROSA - sopran

BARTOSZ RAJPOLD - kontratenor

ŁUKASZ WILDA - tenor

ADAM KULIŚ - bas

SZCZECIŃSKI VOCAL PROJECT

ORKIESTRA FAMD.PL

PAWEŁ OSUCHOWSKI - dyrygent

 

 

 

     W Niedzielę Palmową 14.04.2019r. o godz. 12.00  w tut. kościele została odprawiona Msza św. , która dzięki życzliwości Maestro prof. Pawła Osuchowskiego została uświetniona muzyką pasyjną Antonio Caldary.

 

  

 

Uroczyste bierzmowanie w naszej parafii z udziałem Biskupa Polowego Wojska Polskiego

gen. bryg. dr Józefa Guzdka w dniu 27.03.2019

     W dniu 27.03.2019r. o godz. 17.00 w naszym kościele odbyła się uroczystość bierzmowania z udziałem Księdza Biskupa Polowego Wojska Polskiego gen. bryg. dr. Józefa Guzdka. Msza św. została odprawiona z ceremoniałem wojskowym i orkiestrą. Po mszy św. w kruchcie kościoła Ksiądz Biskup poświęcił medalion upamiętniający stulecie Ordynariatu Polowego w Polsce.

Poniżej relacja filmowa z tej uroczystości oraz pokaz slajdów:

 

 

 

 

 

Koncert kolęd  amatorskich zespołów muzycznych zrzeszonych w Polskim Związku Chórów i Orkiestr Pomorza Zachodniego, w dniu 20 styczna 2019 r. 

 

 

Zdjęcia pochodzą z archiwum parafialnego

 

 

Zdjęcia z Koncertu Kolęd "Cicha Noc"  M. Małeckiego Na Chór i Kameralną Orkiestrę Smyczkową Opery Na Zamku w Szczecinie, pod batutą dr Małgorzaty Bornowskiej w Kościele Garnizonowym dnia 06.01.2019

 

 

Zdjęcia pochodzą z archiwum parafialnego
 

 

Wystrój kościoła na Święta Bożego Narodzenia 2018 

 


  Powyższe zdjęcia pochodzą z archiwum parafialnego

  

W służbie Bogu i Ojczyźnie: Jubileusz stulecia Biskupstwa Polowego w Polsce

 

 

Święto 100-rocznicy Odzyskania Niepodległości w tut. parafii

 

 

 

 Uroczystości w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie w dniu 11.11.2018r. z okazji 100-rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w których uczestniczył proboszcz tut. parafii ks. kapelan mjr Artur Majorek

  

 

 

 

 

 

 

Goście z Grupy

 

Przyjazd do naszego kościoła Scholi im. św. Rolanda z Grupy na oprawę muzyczną mszy św. w dniu 19.10.2018r. Oto linki do filmów z tej wizyty:

 

 

 

 

  

 

Pieśni zaśpiewane w Szczecinie przez Scholę im. św. Rolanda 

 

 

Zdjęcia zbiorowe przed ołtarzem 

fot. Wł. Trawiński

 

 

fot. B. Olkowski

 

 

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO W NASZEJ PARAFII - 15.08.2018 

 

Link do mszy św.

 

 Link do filmu

 

 

Kościół Garnizonowy p.w. św. Wojciecha w Szczecinie

 

  

 kg-szczecin.pl