OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                            1 sierpnia 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Pamiętajmy i właśnie dziś w modlitwie polećmy Bogu wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny.

 

 1. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek (okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu) i pierwsza sobota miesiąca.

 

 1. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte tego dnia o godz.08:00 i o 18:00.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w środę 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, gorliwy duszpasterz, patron proboszczów.

 


 

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                           25 lipca 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po wszystkich Mszach świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Błogosławieństwo wszakże nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

 

 1. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;

– w czwartek 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;

– w sobotę 31 lipca – św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.

 


 

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                 18 lipca 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

 

 1. Dnia 16 lipca papież Franciszek powierzył bp. Józefowi Guzdkowi, dotychczasowemu biskupowi polowemu Wojska Polskiego, posługę arcybiskupa metropolity białostockiego. Do czasu ogłoszenia nowego biskupa polowego, arcybiskup nominat będzie administratorem Ordynariatu Wojskowego. Arcybiskupowi Nominatowi życzymy, by nowa posługa była ubogacająca dla Podlasia i jego nowego biskupa.

 

 1. Kiedy w czasie wędrówek będziemy nawiedzali świątynie, sanktuaria, klasztory, pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych. W języku biznesowym używa się określenia dress code dla nazwania pewnego kanonu stroju i wyglądu. Warto pomyśleć, że taki dress code obowiązuje także w kościele, a jego podstawą jest godność miejsca, do którego wchodzimy.

 

 1. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek 22 lipca – św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów, zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu, jedna z kobiet towarzyszących Jezusowi i apostołom, uwolniona przez Pana z mocy złych duchów;

– w piątek 23 lipca – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy;

– w sobotę 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), dziewica, córka króla węgierskiego Beli IV, żona księcia Władysława Wstydliwego.

 


 

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                  11 lipca 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.

 

 1. W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

 

 1. W czasie letnich wędrówek po ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im w pracy.

 

 1. Dziś wychowankowie naszego pana organisty ze świetlicy środowiskowej – oratorium św. Jana Bosko zbierają ofiary do puszek na wyjazd wakacyjny. Co możemy dopomóżmy dzieciom i młodzież z uboższych rodzin.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 12 lipca – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, męczennik;

– we wtorek 13 lipca – święci pustelnicy Andrzej Świerad (†ok. 1030) i Benedykt (†ok. 1033), wiedli pustelnicze życie na terenie Węgier;

– w czwartek 15 lipca – św. Bonawentura (ok. 1217-1274), biskup i doktor Kościoła;

– w piątek 16 lipca – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel, nazywana Matką Bożą Szkaplerzną.

 


 

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                             4 lipca 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.

 

 1. We środę o 18:00 Msza Święta w tej intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

 

 1. W przyszłą niedzielę, wychowankowie naszego pana organisty ze świetlicy środowiskowej – oratorium św. Jana Bosko, będą zbierać ofiary do puszek na wyjazd wakacyjny. Co możemy dopomóżmy dzieciom i młodzież z uboższych rodzin.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, patronka dzieł misyjnych w Polsce, założycielka pisma „Echo z Afryki”, animującego ruchy misyjne;

– w czwartek 8 lipca – św. Jan z Dukli (ok. 1414-1484), prezbiter, gorliwy duszpasterz i teolog.

 


 

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                27 czerwca 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie o 17:30

 

 1. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich. W piątek okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej.

 

 1. Rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy dobrego odpoczynku, oraz błogosławionej niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 28 czerwca – św. Ireneusz (†ok. 202), biskup Lyonu, męczennik;

– we wtorek 29 czerwca – święci apostołowie Piotr (†ok. 64), pierwszy papież, i Paweł (†ok. 67), nazywany Apostołem Narodów;

– w sobotę 3 lipca – św. Tomasz Apostoł (†67), według tradycji zaniósł wiarę do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

 


 

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                20 czerwca 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

 

 1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o 17:30. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

 

 1. W środę przeżyjemy Dzień Ojca. Na Mszy Świętej o godz. 18:00 w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii.

 

 1. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego. Tego dnia odpust w sąsiedniej, dziekańskiej Parafii św. Jana Chrzciciela. Msza odpustowa w bazylice św. Jana o godz. 18:00.

 

 1. W piątek zakończenie roku szkolnego. Podczas mszy świętych tego dnia podziękujemy za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił w mijającym roku szkolnym, za piękną pracę wychowawczą nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami.

 

 1. W piątek, dnia 25 czerwca święto 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, oraz 15 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Szczecinie. Uroczysta Msza z ceremoniałem wojskowym o godz. 19:00, następnie capstrzyk wojskowy na szczecińskich wałach. Serdecznie zapraszamy rodziny wojskowe i sympatyków Wojska Polskiego.

 

 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych.

 


 

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                               13 czerwca 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Słowo Boże, które słyszymy w liturgii słowa, czasami może wydawać się nam jak drobne ziarno gorczycy, lecz jeśli padnie na podatny grunt naszego serca, wyrośnie z niego zaskakujący nas krzew, który da schronienie wielu. Nie odrzucajmy nigdy poruszeń serca, których źródłem jest słowo samego Boga. Niech pomaga nam nie tylko w głębszym przeżywaniu Eucharystii, lecz także uwrażliwia na natchnienia Ducha Świętego w codzienności.

 

 1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o 17:30. To już prawie połowa miesiąca, więc zapytam siebie, czy uczestniczę w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, czy modlę się Koroną do miłosierdzia Bożego czy korzystam z sakramentu pojednania. W zabieganym świecie nie można zgubić tego, co najistotniejsze – spraw duszy.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 14 czerwca – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup, męczennik w obozie w Dachau;

– w czwartek 17 czerwca – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, założyciel albertynów i albertynek, wzór troski o ubogich.

 


 

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                  6 czerwca 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

 

 1. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

 

 1. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie nabożeństwo czerwcowe o 17:30.

 

 1. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte o 08:00 i o 18:00. U sanktuarium u Księży Chrystusowców doroczny odpust. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu ze świątyni

 

 1. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy wszystkich pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– we wtorek 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.

 


 

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                  30 maja 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

 

 1. W najbliższy czwartek, 3 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękowali Bogu za dar Eucharystii i prosili Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny.

 

Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w bazylice św. Jana Chrzciciela ul. Bogurodzicy 3, o godz. 09:00, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Następnie ruszymy w procesji do czterech ołtarzy: przy sanktuarium Najświętszego Serca Jezusowego (1), przed kościołem garnizonowym św. Wojciecha (2, około godz.10:45), przy skrzyżowaniu al. 3 Maja z ul. kard. Stefana Wyszyńskiego (3), przy zejściu z ul. kard. Wyszyńskiego w ul. Grodzką (4). Zakończenie procesji w katedrze, a po zakończeniu bezpośrednio Msza święta.

 

W związku z rozporządzeniami epidemicznymi w procesji na odkrytej przestrzeni mogą uczestniczyć wierni pod warunkiem zachowania odległości 1,5 m. pomiędzy osobami.

 

W kościele garnizonowym tego dnia nie będzie Mszy świętej o godz. 11:00 i 12:00. Pozostałe Msze święte w porządku niedzielnym o 08:00, 09:30,  13:00, 18:00.

 

Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne, by uczestniczyły w procesji, w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów (próba we wtorek i środę, o godz. 19:00 przy bazylice św. Jana Chrzciciela ul. Bogurodzicy 3).

 

 1. W poniedziałek ostatni dzień maja i ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17:30. Od 1 czerwca nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o 17:30. Serdecznie zapraszamy.

 

W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca okazja do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 1 czerwca – św. Justyn (†ok. 165), męczennik, filozof;

– w sobotę 5 czerwca – św. Bonifacy (ok. 673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

 

 


 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                      23 maja 2021

Msza w dzień

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

 

 1. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

 

 1. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej o godz. 18:00 w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się w świecie.

 

 1. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 26 maja – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, wychowawca młodzieży, opiekun ludzi chorych, założyciel wspólnoty duchownych, zwanych oratorianami, w Polsce – filipinami;

– w sobotę 29 maja – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), dziewica, wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwane urszulankami szarymi.

 


 

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                                   16 maja 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

 

 1. Przez cały maj codziennie, także dziś, o godz. 17:30 nabożeństwo majowe.

 

 1. Dziś o 13:00 uroczystość I Komunii świętej 23 dzieci z rodzin wojskowych.

 

 1. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

 


 

LISTA GODZIN SPOWIEDZI DZIECI DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ

W PARAFII WOJSKOWEJ PW. ŚW. WOOJCIECHA W SZCZECINIE

SOBOTA 15.05.2021

 

 1. BOBROWSKI Wojciech Krzysztof -  g.09:00
 2. BOROWSKI Filip  - g. 09:10
 3. BOHDAN Maja - g. 09.20
 4. KURZAWA Alex - g.09:30
 5. KWILIŃSKA Blanka - g.09:40
 6. HAŁAS Antoni - g.09:50
 7. MACHAŁA Kaja Marika - g.10:00
 8. MAZUR Oliwia Marianna - g. 10:10
 9. MILIŃSKA Zuzanna Natalia - g.10:20
 10. PARZYCH Natalia - g. 10:30
 11. SZCZEGURA Kacper - g.10:40
 12. SZCZEŚNIAK Patryk Krystian - g.10:50
 13. SZPAK Roksana - g.11:00
 14. SZYSZKA Makary - g.11:10
 15. WILK Adam Stanisław - g.11:20
 16. ZOTKA Mikołaj Franciszek - g. 11:30
 17. ZYCH Dawid - g.11:40
 18. FLIEGER Róża - g.11:50
 19. PURZECKA Maja - g.12:00
 20. GEJZA Nikola - g.12:10
 21. JARMOLUK Aleksandra - g.12:20
 22. PAWLAK Kacper - g. 12:30
 23. KLUPŚ Nikodem - g.12:40

 


 

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                            9 maja 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi.

 

 1. Przez cały maj codziennie, także dziś, o godz. 17:30 nabożeństwo majowe.

 

 1. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19 próby przed I Komunią. W sobotę spowiedź dzieci i rodziców według wywieszonego grafiku.

 

Pierwsza komunia w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 13:00. Z tego względu prosimy Parafian i Gości o uczestnictwo w innej Mszy niedzielnej niż o 13:00.

 

 1. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r.

 

 1. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 14 maja – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.

 


 

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                2 maja 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci i pamięci Matki Bożej. Każdego dnia o 17:30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

 

 1. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze w kościele jak w każdą niedzielę o godz. 08:00, 09:30, 11:00, 12:00, 13:00 i o 18:00.

 

 1. We wtorek i środę 4 i 5 maja o godz. 19:00 próby dzieci pierwszokomunijnych.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;

– we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;

– w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);

– w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.

 


 

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                        25 kwietnia 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów

 

 1. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 17:30 zapraszamy na nabożeństwa majowe. W pierwszą sobotę miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia.

 

 1. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbony z ofiarami za prasę katolicką i na kwiaty. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem hojność.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.

 


 

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                                         18 kwietnia 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

 

 1. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i patrona naszej garnizonowej świątyni. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji tych ziem, którego dokonał św. Wojciech. Msza święta odpustowa o godz. 18:00 z zachowaniem pandemicznych rygorów sanitarnych, której będzie przewodniczył i wygłosi homilię ks. prał. dr Aleksander Ziejewski – dziekan śródmiejskiego, szczecińskiego dekanatu.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 23 kwietnia – św. Wojciech (956-997), biskup i męczennik, główny patron Polski.

 


 

GODZINY SPOTKAŃ DZIECI i RODZICÓW DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ

SOBOTA 17.04.2021

 

Godz.:

 

08:50 – BOBROWSKI Wojciech Krzysztof

09:00 – BOHDAN Maja

09:10 – KURZAWA Alex

09:20 – KWILIŃSKA Blanka

09:30 – HAŁAS Antoni

09:40 – MACHAŁA Kaja Marika

09:50 – MAZUR Oliwia Marianna

10:00 – MILIŃSKA Zuzanna Natalia

10:10 – PARZYCH Natalia

10:20 – SOKAL Lena Antonina

10:30 – SZCZEGURA Kacper

10:40 – SZCZEŚNIAK Patryk Krystian

10:50 – SZPAK Roksana

11:00 – SZYSZKA Makary

11:10 – WILK Adam Stanisław

11:20 – ZOTKA Mikołaj Franciszek

11:30 – ZYCH Dawid

11:40 – FLIEGER Róża

11:50 – PURZECKA Maja

12:00 – GEJZA Nikola

12:10 – JARMOLUK Aleksandra

12:20 – PAWLAK Kacper

12:30 – KLUPŚ Nikodem

 

Wejście do kościoła od strony zakrystii.

Na spotkanie proszę i przypominam, by dzieci nauczyły się formuły spowiedzi.

 


 

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,                                            11 kwietnia 2021

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002)

 

 1. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

 

 1. W przyszłą sobotę spotkanie z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi według listy zamieszczonej na tablicy ogłoszeń i w internecie.

 

       4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 


 

 Wielkanoc 2021

 

 

Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim naszym Parafianom i sympatykom

Parafii Wojskowej p.w. św. Wojciecha życzymy głębokiego pokoju, niewzruszonej ufności w Boga,

wzajemnej miłości i zrozumienia. Niech Zmartwychwstały Chrystus dodaje Wam odwagi, umacnia

wiarę i kieruje Wasze pragnienia oraz wysiłki ku osiągnięciu radości nieprzemijającej i wiecznie

trwałej.

Ogarniamy Was modlitwą i z serca błogosławimy: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

Wesołego Alleluja!

 

 

 


 

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ                   28 marca 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”. Błogosławieństwo palm na wszystkich Mszach Świętych bez procesji.

 

 1. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne poprzez wyciszenie i czyny pokutne, mniej w obecnej sytuacji epidemii przez obecność na wielkotygodniowych celebracjach, podczas których obowiązuje w naszej świątyni limit obecności 56 wiernych (1 osoba na 20 m2).

 

 1. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zwykle zostaje przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. W kolejnym roku pandemii Najświętszy Sakrament pozostanie w tabernaculum, ciemnica nie będzie budowana w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy z racji wymogów pandemicznych i nie będziemy się tam gromadzić na modlitwę.

 

 1. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Możemy skonsumować trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Adoracja poprzez ukłon lub przyklęknięcie przed krzyżem. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie umieszczony nad symbolicznym grobem w tym roku skromniejszym tuż pod ołtarzem. Początek wielkopiątkowej liturgii o godz. 18:00. Droga krzyżowa o 17:30.

 

 1. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. W tym roku w naszej świątyni podobnie jak w katedrze szczecińskiej i dziekańskiej bazylice św. Jana Chrzciciela błogosławieństwo pokarmów, co pół godziny od 08:00 do 15:00.

 

 1. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Nie będzie ona sprawowana w najbogatszej formie ze względu na epidemię. Z celebracji zostają wyłączone poświęcenie ognia i paschału od ogniska pod kościołem. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18:00, a zostanie zakończona uroczystym błogosławieństwem, bez procesji rezurekcyjnej.

 

Adoracja w Wieki Piątek i Sobotę do godz. 21:00.

 

Msze święte w Wielkanoc o 08:00, 09:30, 11:00, 12:00, 13:00 i 18:00.

 

Prosimy o zastosowanie się do rozporządzeń kościelnych oraz państwowych i o uczestnictwo w nabożeństwach transmitowanych przez media do czasu ustania pandemii.

 


 

GODZINY SPOTKAŃ DZIECI i RODZICÓW DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ

SOBOTA 27.03.2021

 

Godz.:

 

09:00 – BOHDAN Maja

09:10 – KURZAWA Alex

09:20 – KWILIŃSKA Blanka

09:30 – HAŁAS Antoni

09:40 – MACHAŁA Kaja Marika

09:50 – MAZUR Zuzanna Natalia

10:00 – MILIŃSKA Zuzanna Natalia

10:10 – PARZYCH Natalia

10:20 – SOKAL Lena Antonina

10:30 – SZCZEGURA Kacper

10:40 – SZCZEŚNIAK Patryk Krystian

10:50 – SZPAK Roksana

11:00 – SZYSZKA Makary

11:10 – WILK Adam Stanisław

11:20 – ZOTKA Mikołaj Franciszek

11:30 – ZYCH Dawid

11:40 – FLIEGER Róża

11:50 – PURZECKA Maja

12:00 – GEJZA Nikola

12:10 – JARMOLUK Aleksandra

12:20 – PAWLAK Kacper

 

Wejście do kościoła od strony zakrystii. Gdyby ktoś nie znalazł się na powyższej liście proszę o przyjście na 12:30.

Na spotkanie proszę i przypominam, by dzieci nauczyły się zadanych pytań z katechizmu

 


 

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                      21 marca 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

 

2. O godz. 17:30 w niedziele gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, a w piątek droga krzyżowa.

 

 

3. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Msze święte jak w dni powszednie.

 

4. W najbliższą sobotę spotkanie z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi według planu podanego na tablicy ogłoszeń i na stronie parafialnej w internecie.

 

5. Za wygłoszone rekolekcje wielkopostne dziękujemy o . Markowi

 

 

 


 

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                            14 marca 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.

 

 1. W piątek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne Poprowadzi je o. Marek Szafran SJ. Będą trwały do niedzieli włącznie według następującego planu:

 

PIĄTEK

08:00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

17:30 – Droga krzyżowa

18:00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

SOBOTA

08:00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

18:00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

NIEDZIELA

08:00, 09:30, 11:00, 12:00, 13:00, 18:00 - Msze święte z naukami rekolekcyjnymi

17:30 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym

 

SPOWIEDŹ PÓŁ GODZINY PRZED MSZĄ I NABOŻEŃSTWAMI DO WYSPOWIADANIA WSZYSTKICH PRAGNĄCYCH SKORZYSTAĆ Z SAKRAMENTU W POMIESZCZENIU OBOK ZAKRYSTII ORAZ W ZAMKNIĘTYCH POMIESZCZENIACH EMPORY PREZBITERIUM.

Z POWODU PANDEMII NIE SPOWIADAMY W KONFESJONAŁACH.

 

Pamiętajmy, że pełne uczestnictwo w rekolekcjach, spowiedź, Komunia Święta, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i modlitwa w intencjach Ojca Świętego pozwalają nam uzyskać odpust zupełny. Wykorzystajmy szansę, jaką daje Kościół.

 

 1. Dziś o godz. 17:30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

 

 1. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 


 

 


 

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                              7 marca 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

 

 1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.17:30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

 

 1. Rekolekcje parafialne poprowadzi w dniach 19, 20, 21 marca o. Marek Szafran SJ. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych

 

 1. Dzisiaj liturgię upiększają śpiewem polifonicznym artyści z Mińska na Białorusi, z salezjańskiej parafii pw. św. Jana Chrzciciela. Tworzą oni zespół Ad Dei Gloriam. Dziękując za kunsztownie wykonywane pieśni, pragnę poinformować, że po Mszach świętych, w kruchcie kościoła można nabywać płyty z przeznaczeniem na utrzymanie białoruskich artystów w Polsce.

 

 1. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego przebywającego w tych dniach z wizytą w Iraku.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 


 

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                 28 lutego 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.

 

 1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

 

 1. W przyszłą niedzielę liturgię upiększą śpiewem polifonicznym artyści z Mińska na Białorusi z salezjańskiej parafii pw. św. Jana Chrzciciela. Tworzą oni zespół Ad Dei Gloriam publikujący swe nagrania w internecie.

 

 1. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę. Zapraszamy na Mszę Świętą w ich intencji w poniedziałek o godz. 18:00 z udziałem sztandaru Wojska Polskiego i grup rekonstrukcyjnych, kultywujących ich pamięć.

 

 1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.17:30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej o 18:00 odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy.

 

 1. Rekolekcje parafialne poprowadzi w dniach 19, 20, 21 marca o. Marek Szafran SJ. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

 

 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 4 marca – św. Kazimierz (1458-1484), królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy.

 


 

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                          21 lutego 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem.

 

 1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17:30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

 1. Już dziś informujemy, że rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 19,20,21 marca. Poprowadzi je o. Marek Szafran SJ. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by przygotować się do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 


 

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                         14 lutego 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze.

 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam trwać w trzeźwości.

 

 1. Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

 

 1. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 08:00 i 18:00.

 

 1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17:30.

 

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.17:30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej, ostatniej niedzieli karnawału 2021 roku.

 


 

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                            7 lutego 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie massabielskiej Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę.

 

O godz. 18:00 w szczególny sposób będziemy modlić się za niedomagających na zdrowiu

 z naszej parafii, udzielając po homilii mszalnej, sakramentu namaszczenia chorych.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w środę 10 lutego – św. Scholastyka (ok. 480-547), dziewica, siostra św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy, założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

 


 

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                    31 stycznia 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.

 

 1. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 08:00 i o 18:00. Warto tego dnia pamiętać o osobach konsekrowanych, które służą w setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów ze względu na miłość Pana Boga i drugiego człowieka, oraz polecają świat w modlitwie do Trójcy Świętej.

 

 1. We środę, 3 lutego o 18:00 Masza święta za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach, a przed Mszą nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Tego dnia również wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po każdej Mszach Świętej obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej do godz. 18:00. W tym tygodniu także pierwsza sobota miesiąca.

 

 1. Po Mszach świętych w dzisiejszą niedzielę, przeoczona tydzień temu, zbiórka do puszki na ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej, rodzinnej, zimowej i śnieżnej niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w piątek 5 lutego – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica;

– w sobotę 6 lutego – święci męczennicy Paweł Mika (1565-1597) i Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.

 


 

GODZINY SPOTKAŃ DZIECI i RODZICÓW DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ

SOBOTA 30.01.2021

 

Godz.:

08:50 – BOBROWSKI Wojciech Krzysztof

09:00 – BOHDAN Maja

09:10 – KURZAWA Alex

09:20 – KWILIŃSKA Blanka

09:30 – HAŁAS Antoni

09:40 – MACHAŁA Kaja Marika

09:50 – MAZUR Zuzanna Natalia

10:00 – MILIŃSKA Zuzanna Natalia

10:10 – PARZYCH Natalia

10:20 – SOKAL Lena Antonina

10:30 – SZCZEGURA Kacper

10:40 – SZCZEŚNIAK Patryk Krystian

10:50 – SZPAK Roksana

11:00 – SZYSZKA Makary

11:10 – WILK Adam Stanisław

11:20 – ZOTKA Mikołaj Franciszek

11:30 – ZYCH Dawid

11:40 – FLIEGER Róża

11:50 – PURZECKA Maja

12:00 – GEJZA Nikola

12:10 – JARMOLUK Aleksandra

12:20 – PAWLAK Kacper

12.30 – SZCZEŚNIAK Patryk Krystian

 

Wejście do kościoła od strony zakrystii. Gdyby ktoś nie znalazł się na powyższej liście proszę o przyjście na 12:40.

Na spotkanie proszę i przypominam, by dzieci nauczyły się podstawowych modlitw:

 1. X Przykazań Bożych,
 2. Dwa Przykazania Miłości
 3. V Przykazań Kościelnych
 4. Główne prawdy wiary
 5. VII Sakramentów świętych

 


 

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                       24 stycznia 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pamiętamy słowa Pana Jezusa: „[…], aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

 

 1. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się Apostołem narodów.

 

 1. W przyszłą sobotę, dnia 30 stycznia spotkanie dzieci do I Komunii świętej. Godziny spotkań rodziców opiekunów i dzieci na tablicy ogłoszeń i w internecie na stronie parafialnej kg – szczecin.com

 

 1. Decyzją Biskupa Polowego Wojska Polskiego, z dniem 1 lutego 2021 roku, ks. ppor. Łukasz Węglowski - wikariusz Parafii Wojskowej św. Wojciecha - kończy swą służbę w Szczecinie i zostaje skierowany do Tomaszowa Mazowieckiego na kurs językowy i jako pomocnik

w tamtejszej parafii wojskowej. Dziękując za posługę w naszej wspólnocie polecamy

 1. Łukasza opiece Maryi Hetmanki Żołnierza Polskiego i życzymy wielu Bożych Łaska na nowym miejscu służby.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;

– we wtorek 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;

– w czwartek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

 


 

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA                    27 grudnia 2020

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Zbliża się koniec roku. 31 grudnia zapraszamy o godz.17:00 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.

 

 1. W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 28 grudnia – Święci Młodziankowie, męczennicy, ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela;

– w sobotę 2 stycznia – Święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (330-390), biskupi i doktorzy Kościoła.

 


 

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                               20 grudnia 2020

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Powoli kończy się Adwent, mijają rekolekcje parafialne. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.

 

 1. 24 grudnia Msza święta o godz. 08:00. Nie będzie Mszy wieczornej o 18:00.

 

 1. We czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.

 

Z racji pandemii i obowiązujących przepisów sanitarnych, ograniczających liczbę wiernych na nabożeństwach do 1 osoby na 15 m2, zapraszamy parafian i gości na Pasterkę wyjątkowo o godz.: 20:00, o 22:00 i o północy 00:00 w limicie 76 osób podczas nabożeństw. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia.

 

Z racji szczególnego zagrożenia epidemicznego prosimy seniorów, by pozostali na święta we własnych domach, w bliskości serca z Narodzonym Zbawicielem Świata, czy własną wspólnotą parafialną, zadawalając się przekazami nabożeństw w telewizji, czy internecie.

 

 1. W pierwszy dzień Bożego Narodzenia 25 grudnia nie będzie Mszy świętej o godz. 08:00. Msze święte tego dnia o godz.: 09:30, 11:00, 12:00, 13:00 i o 18:00.

 

 1. W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. W tym dniu Msze Święte według porządku niedzielnego o 08:00, 09:30, 11:00, 12:00, 13:00 i o 18:00.

 

 1. Już dziś informujemy, że 31 grudnia w Sylwestra, Msza święta z godziny 18:00 zostanie przeniesiona na godz. 17:00, gdyż od godz.: 19:00 w Polsce obowiązuje zakaz przemieszczania się do 1 stycznia, do godz. 06:00.

 

 1. Z powodu pandemii koronowirusa tegoroczna wizyta duszpasterska (kolęda) zostaje odwołana w Parafii Wojskowej św. Wojciecha w Szczecinie.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w sobotę 26 grudnia – św. Szczepan, pierwszy męczennik, jeden z siedmiu diakonów wybranych przez apostołów.

 


 

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                                 13 grudnia 2020

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

 

 1. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

 

 1. Rekolekcje adwentowe, w dniach od piątku 18 do niedzieli 20 grudnia będą głoszone przez ks. Sebastiana.

 

W piątek i sobotę Msze rekolekcyjne z naukami o 08:00 i 18:00,

w niedzielę o 08:00, 09:30, 11:00, 12:00, 13:00 i 18:00.

 

Zwróćmy uwagę szczególnie na dni spowiedzi: sobotę i niedzielę: od godz. 08:00 do godz. 19:00. Spowiadamy w pomieszczeniu obok zakrystii pod obowiązującymi rygorami sanitarnymi. Poza nabożeństwami wejście do świątyni od małego parkingu tuż za kościołem.  Już teraz zaplanujmy ten czas. Otoczmy modlitwą księdza rekolekcjonistę.

 

 1. Msza Święta roratna w naszej świątyni codziennie o 18:00. Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważać tajemnice Boże.

 

 1. Wigilijne opłatki i świece Caritasu do nabycia przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.

 


 

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                                    6 grudnia 2020

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.

 

 1. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz.18:00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.

 

 1. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, refleksji nad swoim postępowaniem i relacjami. Szczególną okazją do tego będą rekolekcje adwentowe, w dniach od piątku 18 do niedzieli 20 grudnia, głoszone przez ks. Sebastiana. Już teraz zaplanujmy ten czas. Zwróćmy uwagę szczególnie na dni spowiedzi: sobotę i niedzielę od godz.: 08:00 do godz. 19:00. Spowiadamy w pomieszczeniu obok zakrystii pod obowiązującymi rygorami sanitarnymi. Poza nabożeństwami wejście do świątyni od małego parkingu tuż za kościołem.

 

 1. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 08:00 i 18:00 Pragniemy zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Informacje na ten temat można znaleźć w gablotce, gazetach katolickich i w internecie. Osoby, które chciałyby objąć modlitwą dziecko poczęte i jego rodziców, deklarację takiej modlitwy będą mogły złożyć na Mszy Świętej o godzinie 18.00 w procesji z darami.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Do nabycia również opłatek za dobrowolną ofiarą. Dla pierwszych nabywców kalendarze Ordynariatu Polowego na 2021 rok gratis.

 

 1. Dziś (niedziela) spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi na Mszy świętej o godz.: 13:00. Po Mszy poświecenie książeczek do nabożeństwa i wręczenie ich trzecioklasistom. Z powodu pandemii prosimy o obecność jednego z rodziców lub opiekunów i samego dziecka.

 

 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek 7 grudnia – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog, doktor Kościoła.

 


 

 


 

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                              29 listopada 2020

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego i nowy rok duszpasterski 2020/2021, którego hasłem są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej coraz gorliwiej i pobożnie.

 

 1. W Adwencie - szczególnym czasie oczekiwania - towarzyszy nam Maryja. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia we Mszy świętej roratniej ku czci Matki Bożej . W naszym kościele roraty będą odprawiane o 18:00 Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne i świece, a na zakończenie każdej Mszy Świętej zapalmy światło od naszej roratki i zanieśmy je z błogosławieństwem do domów.

 

 1. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, refleksji nad swoim postępowaniem i relacjami. Szczególną okazją do tego będą rekolekcje adwentowe, w dniach od piątku 18 do niedzieli 20 grudnia, głoszone przez ks. Sebastiana Semraua. Już teraz zaplanujmy ten czas. Zwróćmy uwagę szczególnie na dni spowiedzi: sobotę i niedzielę od godz.: 08:00 do godz. 19:00. Spowiadamy w pomieszczeniu obok zakrystii pod obowiązującymi rygorami sanitarnymi. Poza nabożeństwami wejście do świątyni od małego parkingu tuż za kościołem.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej, oraz wynagradzać zniewagi Najświętszemu Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

 1. 6 grudnia (niedziela) spotkanie za dziećmi pierwszokomunijnymi na Mszy świętej o godz.: 13:00. Po Mszy poświecenie książeczek do nabożeństwa i wręczenie ich trzecioklasistom. Z powodu pandemii prosimy o obecność jednego z rodziców lub opiekunów i samego dziecka. Parafian zachęcamy do skorzystania z innych godzin nabożeństw.

 

 1. W przyszłą niedzielę dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przed kościołem.

 

 1. Od dziś przy wyjściu z kościoła można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Do nabycia również opłatek za dobrowolną ofiarą. Dla pierwszych nabywców kalendarz Ordynariatu Polowego na 2021 rok gratis.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;

– w czwartek 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;

– w piątek 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.