TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                              7 marca 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

 

 1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.17:30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

 

 1. Rekolekcje parafialne poprowadzi w dniach 19, 20, 21 marca o. Marek Szafran SJ. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych

 

 1. Dzisiaj liturgię upiększają śpiewem polifonicznym artyści z Mińska na Białorusi, z salezjańskiej parafii pw. św. Jana Chrzciciela. Tworzą oni zespół Ad Dei Gloriam. Dziękując za kunsztownie wykonywane pieśni, pragnę poinformować, że po Mszach świętych, w kruchcie kościoła można nabywać płyty z przeznaczeniem na utrzymanie białoruskich artystów w Polsce.

 

 1. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego przebywającego w tych dniach z wizytą w Iraku.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 


 

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                 28 lutego 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.

 

 1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

 

 1. W przyszłą niedzielę liturgię upiększą śpiewem polifonicznym artyści z Mińska na Białorusi z salezjańskiej parafii pw. św. Jana Chrzciciela. Tworzą oni zespół Ad Dei Gloriam publikujący swe nagrania w internecie.

 

 1. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę. Zapraszamy na Mszę Świętą w ich intencji w poniedziałek o godz. 18:00 z udziałem sztandaru Wojska Polskiego i grup rekonstrukcyjnych, kultywujących ich pamięć.

 

 1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.17:30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej o 18:00 odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy.

 

 1. Rekolekcje parafialne poprowadzi w dniach 19, 20, 21 marca o. Marek Szafran SJ. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

 

 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 4 marca – św. Kazimierz (1458-1484), królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy.

 


 

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                          21 lutego 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem.

 

 1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17:30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

 1. Już dziś informujemy, że rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 19,20,21 marca. Poprowadzi je o. Marek Szafran SJ. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by przygotować się do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 


 

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                         14 lutego 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze.

 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam trwać w trzeźwości.

 

 1. Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

 

 1. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 08:00 i 18:00.

 

 1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17:30.

 

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.17:30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej, ostatniej niedzieli karnawału 2021 roku.

 


 

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                            7 lutego 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie massabielskiej Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę.

 

O godz. 18:00 w szczególny sposób będziemy modlić się za niedomagających na zdrowiu

 z naszej parafii, udzielając po homilii mszalnej, sakramentu namaszczenia chorych.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w środę 10 lutego – św. Scholastyka (ok. 480-547), dziewica, siostra św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy, założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

 


 

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                    31 stycznia 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.

 

 1. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 08:00 i o 18:00. Warto tego dnia pamiętać o osobach konsekrowanych, które służą w setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów ze względu na miłość Pana Boga i drugiego człowieka, oraz polecają świat w modlitwie do Trójcy Świętej.

 

 1. We środę, 3 lutego o 18:00 Masza święta za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach, a przed Mszą nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Tego dnia również wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po każdej Mszach Świętej obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej do godz. 18:00. W tym tygodniu także pierwsza sobota miesiąca.

 

 1. Po Mszach świętych w dzisiejszą niedzielę, przeoczona tydzień temu, zbiórka do puszki na ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej, rodzinnej, zimowej i śnieżnej niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w piątek 5 lutego – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica;

– w sobotę 6 lutego – święci męczennicy Paweł Mika (1565-1597) i Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.

 


 

GODZINY SPOTKAŃ DZIECI i RODZICÓW DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ

SOBOTA 30.01.2021

 

Godz.:

08:50 – BOBROWSKI Wojciech Krzysztof

09:00 – BOHDAN Maja

09:10 – KURZAWA Alex

09:20 – KWILIŃSKA Blanka

09:30 – HAŁAS Antoni

09:40 – MACHAŁA Kaja Marika

09:50 – MAZUR Zuzanna Natalia

10:00 – MILIŃSKA Zuzanna Natalia

10:10 – PARZYCH Natalia

10:20 – SOKAL Lena Antonina

10:30 – SZCZEGURA Kacper

10:40 – SZCZEŚNIAK Patryk Krystian

10:50 – SZPAK Roksana

11:00 – SZYSZKA Makary

11:10 – WILK Adam Stanisław

11:20 – ZOTKA Mikołaj Franciszek

11:30 – ZYCH Dawid

11:40 – FLIEGER Róża

11:50 – PURZECKA Maja

12:00 – GEJZA Nikola

12:10 – JARMOLUK Aleksandra

12:20 – PAWLAK Kacper

12.30 – SZCZEŚNIAK Patryk Krystian

 

Wejście do kościoła od strony zakrystii. Gdyby ktoś nie znalazł się na powyższej liście proszę o przyjście na 12:40.

Na spotkanie proszę i przypominam, by dzieci nauczyły się podstawowych modlitw:

 1. X Przykazań Bożych,
 2. Dwa Przykazania Miłości
 3. V Przykazań Kościelnych
 4. Główne prawdy wiary
 5. VII Sakramentów świętych

 


 

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                       24 stycznia 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pamiętamy słowa Pana Jezusa: „[…], aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

 

 1. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się Apostołem narodów.

 

 1. W przyszłą sobotę, dnia 30 stycznia spotkanie dzieci do I Komunii świętej. Godziny spotkań rodziców opiekunów i dzieci na tablicy ogłoszeń i w internecie na stronie parafialnej kg – szczecin.com

 

 1. Decyzją Biskupa Polowego Wojska Polskiego, z dniem 1 lutego 2021 roku, ks. ppor. Łukasz Węglowski - wikariusz Parafii Wojskowej św. Wojciecha - kończy swą służbę w Szczecinie i zostaje skierowany do Tomaszowa Mazowieckiego na kurs językowy i jako pomocnik

w tamtejszej parafii wojskowej. Dziękując za posługę w naszej wspólnocie polecamy

 1. Łukasza opiece Maryi Hetmanki Żołnierza Polskiego i życzymy wielu Bożych Łaska na nowym miejscu służby.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;

– we wtorek 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;

– w czwartek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

 


 

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA                    27 grudnia 2020

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Zbliża się koniec roku. 31 grudnia zapraszamy o godz.17:00 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.

 

 1. W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 28 grudnia – Święci Młodziankowie, męczennicy, ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela;

– w sobotę 2 stycznia – Święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (330-390), biskupi i doktorzy Kościoła.

 


 

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                               20 grudnia 2020

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Powoli kończy się Adwent, mijają rekolekcje parafialne. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.

 

 1. 24 grudnia Msza święta o godz. 08:00. Nie będzie Mszy wieczornej o 18:00.

 

 1. We czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.

 

Z racji pandemii i obowiązujących przepisów sanitarnych, ograniczających liczbę wiernych na nabożeństwach do 1 osoby na 15 m2, zapraszamy parafian i gości na Pasterkę wyjątkowo o godz.: 20:00, o 22:00 i o północy 00:00 w limicie 76 osób podczas nabożeństw. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia.

 

Z racji szczególnego zagrożenia epidemicznego prosimy seniorów, by pozostali na święta we własnych domach, w bliskości serca z Narodzonym Zbawicielem Świata, czy własną wspólnotą parafialną, zadawalając się przekazami nabożeństw w telewizji, czy internecie.

 

 1. W pierwszy dzień Bożego Narodzenia 25 grudnia nie będzie Mszy świętej o godz. 08:00. Msze święte tego dnia o godz.: 09:30, 11:00, 12:00, 13:00 i o 18:00.

 

 1. W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. W tym dniu Msze Święte według porządku niedzielnego o 08:00, 09:30, 11:00, 12:00, 13:00 i o 18:00.

 

 1. Już dziś informujemy, że 31 grudnia w Sylwestra, Msza święta z godziny 18:00 zostanie przeniesiona na godz. 17:00, gdyż od godz.: 19:00 w Polsce obowiązuje zakaz przemieszczania się do 1 stycznia, do godz. 06:00.

 

 1. Z powodu pandemii koronowirusa tegoroczna wizyta duszpasterska (kolęda) zostaje odwołana w Parafii Wojskowej św. Wojciecha w Szczecinie.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w sobotę 26 grudnia – św. Szczepan, pierwszy męczennik, jeden z siedmiu diakonów wybranych przez apostołów.

 


 

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                                 13 grudnia 2020

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

 

 1. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

 

 1. Rekolekcje adwentowe, w dniach od piątku 18 do niedzieli 20 grudnia będą głoszone przez ks. Sebastiana.

 

W piątek i sobotę Msze rekolekcyjne z naukami o 08:00 i 18:00,

w niedzielę o 08:00, 09:30, 11:00, 12:00, 13:00 i 18:00.

 

Zwróćmy uwagę szczególnie na dni spowiedzi: sobotę i niedzielę: od godz. 08:00 do godz. 19:00. Spowiadamy w pomieszczeniu obok zakrystii pod obowiązującymi rygorami sanitarnymi. Poza nabożeństwami wejście do świątyni od małego parkingu tuż za kościołem.  Już teraz zaplanujmy ten czas. Otoczmy modlitwą księdza rekolekcjonistę.

 

 1. Msza Święta roratna w naszej świątyni codziennie o 18:00. Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważać tajemnice Boże.

 

 1. Wigilijne opłatki i świece Caritasu do nabycia przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.

 


 

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                                    6 grudnia 2020

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.

 

 1. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz.18:00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.

 

 1. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, refleksji nad swoim postępowaniem i relacjami. Szczególną okazją do tego będą rekolekcje adwentowe, w dniach od piątku 18 do niedzieli 20 grudnia, głoszone przez ks. Sebastiana. Już teraz zaplanujmy ten czas. Zwróćmy uwagę szczególnie na dni spowiedzi: sobotę i niedzielę od godz.: 08:00 do godz. 19:00. Spowiadamy w pomieszczeniu obok zakrystii pod obowiązującymi rygorami sanitarnymi. Poza nabożeństwami wejście do świątyni od małego parkingu tuż za kościołem.

 

 1. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 08:00 i 18:00 Pragniemy zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Informacje na ten temat można znaleźć w gablotce, gazetach katolickich i w internecie. Osoby, które chciałyby objąć modlitwą dziecko poczęte i jego rodziców, deklarację takiej modlitwy będą mogły złożyć na Mszy Świętej o godzinie 18.00 w procesji z darami.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Do nabycia również opłatek za dobrowolną ofiarą. Dla pierwszych nabywców kalendarze Ordynariatu Polowego na 2021 rok gratis.

 

 1. Dziś (niedziela) spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi na Mszy świętej o godz.: 13:00. Po Mszy poświecenie książeczek do nabożeństwa i wręczenie ich trzecioklasistom. Z powodu pandemii prosimy o obecność jednego z rodziców lub opiekunów i samego dziecka.

 

 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek 7 grudnia – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog, doktor Kościoła.

 


 

 


 

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                              29 listopada 2020

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego i nowy rok duszpasterski 2020/2021, którego hasłem są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej coraz gorliwiej i pobożnie.

 

 1. W Adwencie - szczególnym czasie oczekiwania - towarzyszy nam Maryja. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia we Mszy świętej roratniej ku czci Matki Bożej . W naszym kościele roraty będą odprawiane o 18:00 Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne i świece, a na zakończenie każdej Mszy Świętej zapalmy światło od naszej roratki i zanieśmy je z błogosławieństwem do domów.

 

 1. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, refleksji nad swoim postępowaniem i relacjami. Szczególną okazją do tego będą rekolekcje adwentowe, w dniach od piątku 18 do niedzieli 20 grudnia, głoszone przez ks. Sebastiana Semraua. Już teraz zaplanujmy ten czas. Zwróćmy uwagę szczególnie na dni spowiedzi: sobotę i niedzielę od godz.: 08:00 do godz. 19:00. Spowiadamy w pomieszczeniu obok zakrystii pod obowiązującymi rygorami sanitarnymi. Poza nabożeństwami wejście do świątyni od małego parkingu tuż za kościołem.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej, oraz wynagradzać zniewagi Najświętszemu Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

 1. 6 grudnia (niedziela) spotkanie za dziećmi pierwszokomunijnymi na Mszy świętej o godz.: 13:00. Po Mszy poświecenie książeczek do nabożeństwa i wręczenie ich trzecioklasistom. Z powodu pandemii prosimy o obecność jednego z rodziców lub opiekunów i samego dziecka. Parafian zachęcamy do skorzystania z innych godzin nabożeństw.

 

 1. W przyszłą niedzielę dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przed kościołem.

 

 1. Od dziś przy wyjściu z kościoła można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Do nabycia również opłatek za dobrowolną ofiarą. Dla pierwszych nabywców kalendarz Ordynariatu Polowego na 2021 rok gratis.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;

– w czwartek 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;

– w piątek 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.